Ik was voor iedere opleiding afgewezen

Al een langere tijd wilde ik graag een opleiding in de zorg doen. Toen ik op dit idee kwam, zat ik nog niet in een rolstoel, wel had ik al klachten van mijn Ehlers-Danlos Syndroom.

Ik heb me toen aangemeld bij de school waarvan ik dacht dat die het best bij mij paste. Ik werd hier afgewezen omdat ik ‘te gevaarlijk’ zou zijn. De school bedoelde dat, als ik iemand moest tillen en er iets uit de kom schoot, ik de cliënt zou kunnen laten vallen.

Studieloopbaancoach

Hierna ben ik gaan kijken bij andere opleidingen. Deze spraken mij alleen niet aan. Toen heb ik met een studieloopbaancoach gepraat. Dit vond ik in eerste instantie een beetje onzin, omdat ik wist wat ik wilde doen. Ook kreeg ik het idee dat deze studieloopbaancoach mij iets wou aanpraten wat ik niet wilde. Uiteindelijk heb ik niks met dit advies gedaan.

Hierna heb ik me ingeschreven voor een opleiding bij een andere school. Ik werd gebeld door deze school en ze vertelden me dat ik deze opleiding niet zou kunnen en dat ze me bij een andere opleiding hadden ingeschreven. Ik zei gewoon: ‘Oké.’

Hulp van mijn moeder

Een paar maanden later kwam mijn moeder hierachter. Die werd boos over de gang van zaken. Niet op mij, maar op de opleiding. Door mijn autisme had ik zelf niet door dat ik dit aan mijn moeder moest vertellen.

Mijn moeder heeft een belafspraak aangevraagd met een medewerker van de school die de opleiding had die ik graag wilde doen. Na een gesprek samen met mijn moeder, kwamen we hier ook tot de conclusie dat deze school vond dat de opleiding ook niet bij mij past. Ze vertelden me ook nog dat ik op geen enkele andere school van hen aangenomen zou worden. Ik begreep niet waarom, ik vond mijzelf niet gevaarlijk. Ik wist niet of dit nog steeds de reden was, ze hebben mij ook geen andere reden gegeven.

Hierdoor heeft mijn geweldige moeder ongeveer elke school gebeld die de opleiding zorg aanbiedt. Daar heeft ze mijn verhaal uitgelegd. Dit was voor mij, maar ook voor mijn moeder, een onzekere en stressvolle tijd.

De opleiding en school die bij me past

Uiteindelijk werden we door één school teruggebeld, die mij een opleiding aan wilde bieden. Het was dan wel niet mijn eerste keus qua opleiding, maar ik ben zo blij dat ik uiteindelijk toch naar school mocht gaan!

Tot op de dag van vandaag helpt mijn huidige school mij nog steeds heel goed!

Heb je iets aan dit artikel gehad en wil je graag andere artikelen hierover lezen? Steun ons dan door Vriend van JongPIT te worden, meer informatie?

Op de hoogte blijven? Volg ons op Instagram of LinkedIn.

Hulp nodig? Ga naar de community of stuur ons een bericht.

Naar iets specifieks op zoek?

Wij helpen je graag op weg!

Ben je op zoek naar een ander onderwerp? Staat je vraag of situatie er niet tussen?
Neem gerust contact met ons op.

Scroll naar boven
Ga naar de inhoud